Login

Co je to rouškomat? Kde najdu rouškomaty?

Co je to rouškomat? Kde najdu rouškomaty?

rouskomat

Rouškomat je automat, podobný klasickému automatu, například na nápoje, který tak dobře znáte ze svého zaměstnání, nádraží nebo například školy.

V čem se tedy rouškomat liší od běžného automatu?

Rouškomat se liší zejména sortimentem, který v něm lze zakoupit. Rouškomat místo nápojů a jiných trvanlivých potravin má zcela odlišný sortiment. Jak již název napovídá, najdete v něm zejména prostředky na ochranu před přenosnými chorobami, které se šíří například pomocí virů a bakterií. Své uplatnění tak rouškomat najde i v boji proti koronaviru covid-19.

Jaký sortiment produktů si mohu v rouškomatu zakoupit?

V rouškomatu si můžete zakoupit, jak již z názvu vyplívá, například roušky, ale to rozhodně není vše.

V rouškomatech si můžete zakoupit kromě roušek například respirační roušky, respirátor FFP1, respirátor FFP2, Respirátor FFP3 – tedy vše potřebné pro ochranu dýchacích cest?

Co dalšího rouškomaty nabízí?

Dále rouškomat nabídnou kromě respirátorů také dezinfekci na ruce, gumové rukavice, antibakteriální gel nebo například dezinfekci ve spreji a mnoho dalšího – vždy záleží co má konkrétní rouškomat skladem.

Jaké možnosti platby rouškomaty nabízí? Můžu v rouškomatech platit bezkontaktně?

Ano, samozřejmě. Rouškomaty nabízí většinou platbu v hotovosti, platbu bezkontaktní kartou či platební nálepkou a v mnoha případech i platbu pomocí Apple Pay či Android Pay.

Je nákup v rouškomatu bezpečný?

Ano, je standardně zabezpečen jako jakýkoliv jiný automat.

Proč je dobré nakupovat v rouškomatu? Co rouškomat nabízí?

Rouškomat nabízí bezpečí – v rouškomatu můžete nakoupit bez toho aniž byste přišli do zbytečného kontaktu s dalšími osobami například v obchodě. Rouškomaty jsou flexibilní – většina rouškomatů je na veřejně přístupných místech a můžete si tak nakoupit v kteroukoliv denní nebo noční hodinu.

Rouškomat je dostupný – rouškomaty se umisťují na místa, kde je lidí nejvíce potřebují – například zastávky hromadné dopravy, letiště, nebo stanice metra.

Kde naleznu nejbližší rouškomat? Jak zjistím, zda máme v našem městě rouškomaty?

Stačí se podívat na přehled rouškomatů a nebo si najít přímo na mapě nejbližší rouškomat.